Mivel foglalkozol most?
Jelenleg Otthonszervezési tanácsadóként a tRENDélet.hu-t üzemeltetem, ahol ügyfeleimnek segítek kialakítani az otthonukban egy hosszútávon is fenntartható rendezett életteret.
Az otthonszervezések során a fő cél megszabadulni a felesleges tárgyaktól és a szükségeseket rendszerezni, hogy minél kényelmesebb, szebb és rendezettebb életterületet tudjunk kialakítani.
Azonban az otthonszervezés túlmutat a tárgyakon. Az én szememben ez inkább csak egy eszköz arra, hogy jobban megismerjük önmagunkat, hiedelmeinket és meggyőződéseinket, valamint szokásaink felülírásával egy számunkra megfelelőbb jövőt alakítsunk ki.
Hány hónapja vagy szabadúszó / vállalkozó?
20
Minek a hatására váltottál?
Nálunk a családban mindenki vállalkozó volt és édesapámtól mindig azt hallottam, hogy „legyél magánzó”, neki is volt maszek praxisa. Egyszerűen nem volt számomra kérdés, hogy egyszer én is vállalkozó leszek, csak sokáig kerestem az utamat, hogy mi is a nekem való terület. Így mielőtt vállalkozó lettem, megelőzte jó pár év önismerettel töltött év, amikor egyszer csak rábukkantam egy HVG-s cikkre, aminek olyasmi volt a címe, hogy Vállalkozás tőke nélkül.
Gondoltam ez nekem való lesz, mivel azt tudtam, hogy nem szeretnék sok milliót belefeccölni elsőre. Ebben a cikkben olvastam először az otthonszervezésről és akkor jöttem rá, hogy hiszen én mindig is „rendmániás” voltam és rendszerekben gondolkoztam az előző munkahelyeimen is, ez igazán nekem való terület, így belevágtam.
Pozitív tapasztalatok a váltás után?
Mivel sosem tudtam elképzelni a hétfőtől péntekig, 8-tól 16-ig tartó munkaidőt (soha nem is dolgoztam így a munkahelyeimen sem), ezért nagyon szerettem már az első pillanattól fogva azt, hogy én osztom be az időmet.
Ami persze nem jelenti azt, hogy sosem dolgozom, éppen ellenkezőleg, általában összefolynak a hétvégék a hétköznapokkal és néha a napszakok is elcsúsznak és késő este is dolgozom, de a legjobb mindebben az, hogy nem muszájból csinálom, így nem azt érzem, hogy ez egy kényszer és nem munkának fogom fel.
Ezen felül pedig szerintem a vállalkozás egy fantasztikus módja az önismeretnek és az önfejlesztésnek. Rengeteget lehet és kell is tanulni hozzá önmagunkról és számtalan készségünket fejleszthetjük általa.
Tanulságok?
Számomra az egyik legfőbb tanulsága, hogy nem is annyira egyszerű egyedül dolgozni, haladni, beosztani az időnket. Ha nincs főnök, aki számon kér vagy a határidőket könnyedén kitolhatjuk, hiszen magunk szabjuk őket, akkor könnyedén el lehet csúszni a teendőkkel.
A másik nagy tanulság számomra, hogy rájöttem, mekkora különbség van a vállalkozásban és a vállalkozáson dolgozni. Szerintem sokan, akik váltanak, megragadnak az előbbiben, amivel gyakorlatilag csináltak magukban egy újabb munkahelyet. Nagy önfegyelemre van szükség ahhoz, hogy ne ragadjunk benne a hétköznapi feladatokba és dolgozzunk a vállalkozásunkon is, építsük a nagy képet is. Ez különösen fontos egyéni vállalkozók esetén, amikor az ember eleinte mindent egyedül csinál, majd érdemes elkezdeni kiszervezni egyes területeket, hogy mi fókuszálhassunk magának a vállalkozásnak a fejlesztésére.
Elérhetőség: